2020, november 27, péntek
Kölyök Fészek Erdei Iskola

Alsómocsolád a Hét Patak Gyöngye Natúrpark szívében, Baranya megye északi csücskében, erdők és tavak ölelésében fekszik. A kitűnő természeti adottságokkal rendelkező kistelepülés, – az élővilág sokszínűségét biodiverzitás díjakkal elismerve-, számos látnivalóval, érdekes és ismeretterjesztő programokkal, szálláslehetőségekkel és nagy-nagy vendégszeretettel várja az ideérkezőket.

Erdei iskolánk a község központjában helyezkedik el. Szálláshelyeink új és felújított építésűek.

A Kölyök-Fészek Erdei Iskola minősített modulokkal rendelkezik, melynek felépítése alkalmazkodik a Nemzeti Alaptantervhez. Erdei Iskola Oktatóközpontunk gazdag eszközfelszereltségének segítségével a diákok megismerhetik és tanulmányozhatják az erdők és vizek élővilágát, az erdőben való tájékozódást, a fűszer-, és gyógynövények hasznosságát és értékét mindennapi életünkben. Nagy teljesítményű, kitűnő optikájú csillagászati távcső segítségével felfedezhetik a világűrt, amellyel a Holdat és a szomszédos bolygóinkat megfigyelhetik.

A minősített modulok 2-4 órásak, erdei iskola programunkban a csoport igényei szerint választhatóak. Minden modulhoz feladatlap és játékos feladat is tartozik.

Comments are closed.

Scroll To Top